Noskaidroti konkursa “Superpuika 2018” finālisti

23. novembrī Tehniskās jaunrades namā “Annas 2” norisinājās konkursa “Superpuika 2018” 2. kārta, kurā 33 dalībnieku konkurencē tika noskaidroti 10 veiklākie, prasmīgākie un radošākie puiši, kas sacentīsies par titulu “Superpuika 2018” konkursa finālā nākamā gada pavasarī.

Konkursa 2. kārtā dalībniekiem bija jāpārvar četras dažādas disciplīnas. Šogad radošā uzdevuma ietveros puiši, izmantojot tikai melnu pildspalvu, veidoja animētu klipu šķirstāmajā grāmatiņā par kādu tēmu pēc izvēles, tādējādi parādot gan savu fantāzijas lidojumu, gan spēju ievērot animācijas radīšanai būtiskos priekšnosacījumus. Praktiskais uzdevums pārbaudīja dalībnieku precizitāti un pacietību, ar šķērēm un līmi no papīra veidojot precīzu automašīnas modeli. Tradicionālais galdniecības uzdevums palīdzēja izvērtēt puišu iemaņas darbā ar koku, kur, vadoties pēc uzdevuma apraksta un rasējuma un izmantojot dažādus instrumentus un koka sagataves, dalībniekiem 50 minūšu laikā bija jāizgatavo koka kaste ar vāciņu, kuru iespējams iebīdīt kastes virspusē tikai tad, ja viss pārējais sagatavots pareizi. Šis uzdevums pārbaudīja gan puišu precizitāti, gan izpratni par atsevišķu instrumentu pielietošanu, gan prasmi lietot tos kompleksi, lai sasniegtu izvirzīto mērķi. Fiziskās trases uzdevumā dalībniekiem bija jāpārvar dažādi šķēršļi trasē ārpus telpām, lai pierādītu savu veiklību, ātrumu un izturību – pēdējo it īpaši, jo laikapstākļi konkursa dienā puišus nelutināja. Tāpat ļoti būtiska bija dalībnieku spēja koncentrēties lielā augstumā, jo 2. kārtas fiziskās trases augstuma disciplīna šogad sasniedza 8 metru augstumu. Dažiem puišiem tas bija īsts izaicinājums, tomēr visi ar to veiksmīgi tika galā. Tā kā arī finālā dalībniekus sagaida fiziskā trase, kur dažādi šķēršļi jāpārvar lielā augstumā, tad jau šajā kārtā bija jāapgūst alpīnisma karabīnes lietošanas prasmes.

Vietu konkursa finālā izcīnīja 10 dalībnieki ar labākajiem rezultātiem visu 2. kārtas uzdevumu kopvērtējumā. Finālistu vidū ir puiši no Rīgas, Valmieras, Ludzas, Ogres, Preiļiem, kā arī no Neretas un Jelgavas novadiem.

Apsveicam finālistus!

Apsveicam izturīgākos, radošākos un prasmīgākos puišus, kuri ir izcīnījuši iespēju piedalīties aizraujošajā konkursa ”Superpuika 2018″ FINĀLĀ nākamā gada pavasarī – finālistu sarakstu skatīt ŠEIT.

Paldies arī visiem tiem dalībniekiem, kuri šoreiz netika tālāk – pārējos rezultātus var aplūkot ŠEIT.

2006. gadā dzimušos puišus gaidīsim uz konkursu nākamajā gadā!

Sveiks, konkursa „SUPERPUIKA 2018” 2. kārtas dalībniek!

2017. gada 23. novembrī plkst. 10:00 norisināsies konkursa „SUPERPUIKA 2018” 2. kārta, kurā Tev būs iespēja pierādīt sevi 4 uzdevumos – fiziskajā trasē, tehniskajā modelēšanā, galdniecības un radošajā uzdevumā – un izcīnīt vietu konkursa finālā.

Kad? 23. novembrī
Kur? Tehniskās jaunrades namā “Annas 2”, Annas ielā 2, Rīgā
Cikos? 9.30-9.50 reģistrēšanās, konkursa norises plānotais laiks 10.00-14.20, pusdienu pārtraukums 12.00-12.30

Uz konkursa 2. kārtu OBLIGĀTI līdzi jābūt:
personu apliecinošam dokumentam (dzimšanas apliecība, pase vai ID karte);
maiņas apģērbam fiziskajai trasei – sporta tērps, sporta apavi, lietus jaka, darba cimdi, siltā jaka, cepure, šalle, maiņas zeķes utt. (fiziskā trase notiks ārā, neskatoties uz laika apstākļiem).

Pauzē piedāvāsim tradicionālas pusdienas (ar gaļu) un siltu tēju. Ja ir īpašas vēlmes vai vajadzības attiecībā uz ēdienu, tad lūdzam parūpēties par pusdienām pašiem.

Vecākiem, draugiem vai skolotājiem nebūs iespēja sekot līdzi konkursa uzdevumu norisei, tāpēc iesakām plānot dienu tā, lai nav jāgarlaikojas, kamēr dalībnieki sacenšas.

Lūdzu, apstiprini savu dalību, aizpildot šo formu: Superpuika 2018 2. kārta

Konkursa „SUPERPUIKA 2018” 2. kārtas rezultāti tiks publicēti TJN mājas lapā 2017. gada 24. novembrī pēc plkst.16:00.

Lūdzam regulāri ieskatīties superpuika.wordpress.com vai tjn.lv/superpuika, lai nepalaistu garām jaunumus vai izmaiņas saistībā ar konkursu!

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā raksti uz e-pastu tjn.superpuika@gmail.com vai zvani 29277867 (Ēriks), 22441631 (Ieva).

Tiekamies jau pavisam drīz!
“Superpuika 2017” organizatoru komanda
superpuika.wordpress.com
tjn.lv/superpuika
tjn.superpuika@gmail.com
29277867
22441631

Informācija 1. kārtas dalībniekiem

Visi puiši, kuri pieteicās konkursam līdz 30. septembrim – jūsu dalība konkursā ir apstiprināta un uz norādītajiem e-pastiem ir nosūtīta ziņa (lūdzu, pārbaudiet sava e-pasta spama/mēstuļu kastīti).

Konkursa 1. kārta notiks 17. oktobrī Tehniskās jaunrades namā “Annas 2” Annas ielā 2, Rīgā.
Reģistrēšanās no plkst. 9:00, lūdzam ierasties savlaicīgi.
Konkursa norises plānotais laiks no plkst. 10:00 līdz 15:30.

Rīgas izglītības iestāžu audzēkņiem dalība konkursā ir bez maksas. Pārējiem dalībniekiem noteikta dalības maksa 7 EUR apmērā, līdz 12. oktobrim veicot pārskaitījumu uz TJN “Annas 2” norēķinu kontu (norēķinu rekvizīti atrodami ziņas beigās). Lūdzam nosūtīt maksājuma uzdevumu uz tjn.superpuika@gmail.com vai atnest to mums konkursa dienā.

Uz konkursa 1. kārtu obligāti jābūt līdzi:

1) personu apliecinošam dokumentam (dzimšanas apliecība, pase vai ID karte);
2) rīdziniekiem – skolēna apliecībai vai izziņai no skolas par to, ka dalībnieks ir Rīgas izglītības iestādes audzēknis (attiecīgi – nav jāmaksā dalības maksa);
3) maiņas apģērbam fiziskajai trasei – sporta tērps, sporta apavi, lietus jaka, darba cimdi, siltā jaka, cepure, šalle, maiņas zeķes utt. (fiziskā trase notiks ārā, neskatoties uz laikapstākļiem);
4) maksājuma uzdevumam par konkursa dalības maksu (ja tas nav atsūtīts uz norādīto e-pasta adresi iepriekš);
5) cīņassparam un lieliskam garastāvoklim! 🙂

Pusdienām aicinām paņemt līdzi maizītes un našķus enerģijai, pusdienu pauzēs būs tēja un cepumi.

Būs iespēja saņemt zīmi skolai atbrīvojumam no mācību stundām 17. oktobrī.

Vecākiem, draugiem un skolotājiem nebūs iespēja sekot līdzi konkursa uzdevumu norisei, tāpēc rosinām plānot dienu tā, lai nav jāgarlaikojas, kamēr dalībnieki sacenšas.

Ja esi pieteicies, bet konkursā piedalīties nevarēsi, lūdzam darīt to mums zināmu, atsūtot ziņu uz tjn.superpuika@gmail.com.

Lūdzam regulāri ieskatīties  superpuika.wordpress.com vai www.tjn.lv/superpuika, lai nepalaistu garām jaunumus vai izmaiņas saistībā ar konkursu.

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā raksti uz e-pastu tjn.superpuika@gmail.com vai zvani – 22441631.

Norēķinu rekvizīti:
Saņēmējs: RD IKSD
Reģ.Nr. LV90000013606
Banka: Luminor Bank AS
SWIFT: NDEALV2X
Konta Nr.: LV07 NDEA 0021 0009 1607 1
Maksājums: 7.00 EUR
Maksājuma mērķis: dalības maksa konkursam Superpuika, dalībnieka vārds, uzvārds.

Piesakies!

pieteikšanas

Izaicini sevi un kļūsti par Superpuiku!
Konkursam “Superpuika 2018” līdz š. g. 30. septembrim var pieteikties 2005. un 2006. gadā dzimuši zēni no visas Latvijas.
Konkursa 1. kārta notiks 17. oktobrī. 2. kārta gaidāma 2017. gada novembrī un konkursa fināls – 2018. gada pavasarī.

Piesakies konkursam ŠEIT.
Ar konkursa nolikumu vari iepazīties ŠEIT.

Titulu “Superpuika 2017″ izcīna rīdzinieks Dmitrijs Maksajs

4. aprīlī AS “Latvijas Gāze” tornī norisinājās konkursa „Superpuika 2017” fināls. Par konkursa uzvarētāju kļuva Dmitrijs Maksajs no Rīgas 10. vidusskolas. Otro vietu izcīnīja Daniels Brugevics no Kapsēdes pamatskolas, bet trešo – Rihards Sunteiks no Bauskas sākumskolas.

Titula ieguvējs Dmitrijs konkursā piedalās jau otro reizi. Pagājušajā gadā palicis septītais, viņš pierādīja gan sev, gan citiem, ka ar neatlaidību, drosmi un mērķtiecību iespējams panākt arī to, kas neizdodas uzreiz. Dmitrijs atzina, ka ļoti gribējis uzvarēt, tāpēc bijis motivēts izmantot doto iespēju piedalīties konkursā arī šogad. Visgrūtākais uzdevums esot bijis fiziskā trase, kas prasījusi lielu izturību un koncentrēšanos. Nākamajiem Superpuikām uzvarētājs novēl būt drosmīgiem un izmantot iespēju piedalīties šajā piedzīvojumā.

Konkursa finālā piedalījās desmit puiši Rīgas, Bauskas, Liepājas, Ķekavas, Ogres, Jūrmalas, Daugavpils, kā arī Grobiņas un Jelgavas novadiem. Konkursa pirmās divas kārtas norisinājās jau 2016. gada nogalē, kad 154 dalībnieku vidū ar vispusīgiem pārbaudījumiem tika noskaidroti desmit veiklākie, prasmīgākie, radošākie un atjautīgākie puiši. Finālā puišus gaidīja četri uzdevumi – radošais, praktiskais, erudīcijas un fiziskās trases uzdevums. Lai iegūtu titulu “Superpuika 2017”, finālistiem bija jāpierāda veiklība un izturība fizisko pārbaužu trasē, kura šogad sasniedza desmit metru augstumu un ietvēra arī spēka un atjautības elementus. Praktiskajā uzdevumā puišiem bija jāuzmeistaro kāpnes, parādot darbarīku lietošanas un loģiskās domāšanas iemaņas, savukārt, radošajā uzdevumā dalībnieki varēja ļauties fantāzijai, radot lidojošu gaisa kuģi. Fiziskajā trasē visātrākais bija Daniels Brugevics, ar zāģi un āmuru vispārliecinošāk darbojās Rihards Sunteiks un Dmitrijs Maksajs, savukārt oriģinālākais no polietilēna putu materiāla veidotais gaisa kuģis piederēja Marisam Zušam no Ķekavas vidusskolas.

Uzdevumu starplaikos skatītājus un dalībniekus ar muzikālu priekšnesumu izklaidēja DJ Monsta, TJN “Annas 2” bītboksa pulciņa skolotājs A. Kantiševs kopā ar saviem audzēkņiem un atraktīvais Ogres duets “Santehniķi”, spēlējot uz īpaša mūzikas instrumenta – trubafona. Ar istabas drona (Tiny Woop) paraugdemonstrējumiem uzstājās TJN “Annas 2” skolotājs, Latvijas čempions F-3-K klasē un kādreizējais konkursa “Superpuika” dalībnieks O. Raudiņš kopā ar lidmodeļu pulciņa audzēkni A. Haritonovu. Šādu dronu no TJN „Annas 2” atbalsta biedrības balvā ieguva arī konkursa uzvarētājs. Viņš saņēma balvas arī no AS Latvijas GāzeBosch, SUP Adventures,  zinātnes centra “Tehnoannas pagrabi”, SIA “Daiļrade EKSPO”, Lego un žurnāla “Ilustrētā Junioriem”.

TJN “Annas 2” organizētais konkurss „Superpuika” ir ikgadējs pasākums, kas pulcē apķērīgus un azartiskus 11 – 12 gadus vecus puišus no visas Latvijas un šogad norisinājās jau 26. reizi.  Pedagogu veidotie konkursa uzdevumi cauri visām kārtām ir ļoti dažādi, kas nozīmē, ka, lai kļūtu par Superpuiku, jābūt tiešām vispusīgam – radošam, zinošam, fiziski sagatavotam un ar praktiskām iemaņām. Tieši tāpēc šis ir Latvijas mērogā unikāls konkurss, kuru Tehniskās jaunrades nams “Annas 2” rīko jau kopš 1991. gada.

Finālā piedalījās arī Atis Daniels Balodis no Jūrmalas sākumskolas “Atvase”, Ralfs Parolis no Liepājas Raiņa 6. vidusskolas, Kārlis Palsāns no Ogres sākumskolas, Āris Deniens Ozoliņš no Aizupes pamatskolas, Deivids Arājs no J. Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas un Dmitrijs Jaldovs no Rīgas 40. vidusskolas, kuri ieguva sekojošas vietas:
4.-6. vieta  – Dmitrijs Jaldovs, Ralfs Parolis, Mariss Zušs
7. vieta – Atis Daniels Balodis
8. vieta – Deivids Arājs
9.-10. vieta – Āris Deniens Ozoliņš, Kārlis Palsāns

Vairāk attēlu ŠEIT.

Konkursa fināla ieraksts būs skatāms Re:TV kanālā 2017. gada 6. maijā plkst. 20:00.

Sakām lielu paldies konkursa atbalstītājiem:

AS Latvijas GāzeBosch, SUP AdventuresMaster Fotoskatuves serviss SIA “3S“Sportakameras.lvDiscomaniaMister Baloonzinātnes centrs “Tehnoannas pagrabi”, SIA “Daiļrade EKSPO”Toi Toi Latvija, Lego, Latvijas reģionu televīzija Re:TVžurnāls “Ilustrētā Junioriem”Brickracing Team.

Konkursu finansiāli atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Konkurss “Superpuika” internetā:
superpuika.wordpress.com/
www.tjn.lv/superpuika
Facebook: http://www.facebook.com/tjn.annas2
Youtube: https://www.youtube.com/user/Annasiela2

Fināls tuvojas!

Konkursa “Superpuika 2017” fināls gaidāms jau 4. aprīlī AS Latvijas Gāze tornī Vagonu ielā 20, Rīgā.

Ar mūsu aizsardzības ministra Raimonda Bergmaņa palīdzību esam noskaidrojuši fināla dalībnieku numurus. Krekli jau top!

Uz Tavu e-pastu esam nosūtījuši informāciju par fināla norisi, lūdzam dot ziņu, ka e-pasts ir saņemts! Visus jautājumus gaidām uz tjn.superpuika@gmail.com.

Tiekamies jau drīz!